Vypůjčením koloběžky nemusíte chodit pěšky

Ubytování Slavonice U Koloběžky

náměstí Míru 458
Slavonice
378 81
+420 608 272 748
ukolobezky@gmail.com

Historie SlavonicE FILMY SLAVONICEFEST UBYTOVÁNÍ SLAVONICE U KOLOBĚŽKY

První zmínky z roku 1260 jako strážní osada nazývaná Zlawinc. Slavonice, německy Zlabings kdysi bohaté město které se v r. 1760 dostalo mimo hlavní dopravní tepnu Praha Vídeň a tím se zastavil rozvoj města. Dnes díky tomu obdivujeme nepřestavěné původní renesanční centrum Slavonice. Jako by se zastavil čas, což je dnešní devizou Slavonic, jak řekl o atmosféře města architekt David Vávra z pražského divadla Sklep.

Slavonice jsou vyhledávaný i pro filmová plátna, díky své okouzlující renesanční architektuře městských domů a historické ucelenosti.

Natáčené filmy:

Velkofilm Putování Jana Amose. Výpravné drama o životě Komenského zde v roce 1983 natáčel režisér Otakar Vávra s Ladislavem Chudíkem.

Poetický film Valerie a týden divů podle námětu Vítězslava Nezvala 1970

Drama Les mrtvých 2009

Pohádka Trampoty vodníka Jakoubka 2005

Film Po strništi bos 2016 režisér Jan Svěrák. Námět filmu je od jeho otce Zdeňka Svěráka. Film dějem volně předchází filmu Obecná škola z roku 1991. Herecké obsazení Zdeněk Svěrák ředitel, Ondřej Vetchý tatínek, Tereza Voříšková maminka, Alois Gréc Lojzík, Jan Tříska děda, Oldřich Kaiser vlk. Natáčení filmu Po strništi bos se odehrávalo i pod okny ubytování Slavonice U Koloběžky.

Pohádka Klíč svatého Petra 2023. Okrást svatého Petra není jen tak....režie Karel Janák, hrají Berenika Kohoutová , Petr Nárožný, David Novotný...

Každoroční pořádání Slavonického festivalu filmu a hudby je dalším důkazem. SLAVONICE FEST. https://slavonicefest.cz/

Prožijte i Vy svůj vlastní filmový románek.