Vypůjčením koloběžky nemusíte chodit pěšky

U koloběžky

náměstí Míru 458
Slavonice
378 81
+420 608 272 748
ukolobezky@gmail.com

Historie SlavonicE FILMY SLAVONICEFEST APARTMAN U KOLOBĚŽKY

První zmínky z roku 1260 jako strážní osada nazývaná Zlawinc. Slavonice, německy Zlabings kdysi bohaté město které se v r. 1760 dostalo mimo hlavní dopravní tepnu Praha Vídeň a tím se zastavil rozvoj města. Dnes díky tomu obdivujeme nepřestavěné původní renesanční centrum Slavonic. Jako by se zastavil čas, což je dnešní devizou Slavonic, jak řekl o atmosféře města architekt David Vávra, známý z divadla Sklep v Praze. Besídka.

Slavonice jsou vyhledávaný i pro filmová plátna, díky své okouzlující renesanční architektuře městských domů a historické ucelenosti.

Natáčené filmy:

Velkofilm Putování Jana Amose. Výpravné drama o životě Komenského zde v roce 1983 natáčel režisér Otakar Vávra s Ladislavem Chudíkem.

Poetický film Valerie a týden divů podle námětu Vítězslava Nezvala (1970).

Drama Les mrtvých (2009)

Pohádka Trampoty vodníka Jakoubka (2005)

Film Po strništi bos od režiséra Jan Svěrák. Námět filmu je od jeho otce Zdeňka Svěráka. Film dějem volně předchází filmu Obecná škola z roku 1991. Herecké obsazení: Zdeněk Svěrák - ředitel, Ondřej Vetchý - tatínek, Tereza Voříšková - maminka, Alois Gréc - Lojzík, Jan Tříska - děda, Oldřich Kaiser - vlk, a další. Natáčení filmu Po strništi bos se odehrávalo od srpna do října roku 2016 i pod okny ubytování Slavonice apartmán U Koloběžky.

Každoroční pořádání Slavonického festivalu filmu a hudby je dalším důkazem. SLAVONICE FEST. https://slavonicefest.cz/

Prožijte i Vy svůj vlastní filmový románek.